Skoč na Hlavné menu | Navigáciu | Hlavný obsah

Obec Kaplna

oficiálne stránky obce
Momentálne sa nachádzate v: Domov » Ostatné » Prehlásenie o prístupnosti


Prehlásenie o prístupnosti

Tvorca týchto internetových stránok (Martin Krupa) prehlasuje, že boli vytvorené s ohľadom na dnes dostupné metodiky zaoberajúce sa prístupnosťou na webe (Best practices - Pravidlá pre tvorbu prístupného webu - táto metodika vhodne kombinuje ostatné známe celky pravidiel - Blind Friendly Web a WCAG 1.0). Užívateľom nie sú teda zámerne kladené žiadne prekážky, ktoré by mohli prehliadanie stránok zhoršiť. Ak aj napriek tomu na takúto prekážku narazíte, kontaktujte ma a pokúsim sa ju odstrániť.

Valid XHTML 1.1 Valid CSS!
Štruktúra informácií na stránkach bola vytvorená podľa špecifikácie W3C XHTML 1.1 a vizuálne naformátovaná kaskádovými štýlmi (CSS 2.1) - vzhľad stránok a ich funkčnosť sú podriadené možnostiam handicapovaných užívateľov. Dodržanie vyššie zmienených noriem by malo zaistiť správne zobrazenie obsahu stránok vo väčšine dnes používaných prehliadačov a na väčšine zobrazovacích zariadení.

Navigácia a pomocné navigačné prvky

Pre dôležité navigačné prvky tohoto webu sú použité nasledujúce klávesové skratky (tzv. accesskeys):

  • [alt + k] Prehlásenie o prístupnosti
  • [alt + 1] Úvodná stránka
  • [alt + 2] Mapa webu

Kombinácia kláves [alt + kláv. zkratka] sa používa v prostredí prehliadača Internet Explorer a Firefox verzia 1.X. Vo firefoxovi verzie 2.X je kombinácia pre skratkové klávesy [shift + alt + kláv. skratka]. Prehliadač Opera má kombináciu kláves [shift + esc] a potom skrat.klávesu. V iných prehliadačoch či na jiných platformách sa môže líšiť.

Späť hore